„Logitech BRIO 4K“ internetinė kamera, 13 MP, 4096 x 2160 pikselių, USB, juoda
„Logitech BRIO 4K“ internetinė kamera, 13 MP, 4096 x 2160 pikselių, USB, juoda
Garantija
36 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Product colour | Black |
| Lens material | Glass |
| USB powered | Yes |
| Mounting type | Clip/Stand |
| Interface | USB |
| Weight | 85 g |
| Height | 27 mm |
| Width | 102 mm |
| Depth | 26.5 mm |
| Zoom capability | Yes |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@60fps, 1280x720@90fps, 4096x2160@30fps |
| Maximum frame rate | 90 fps |
| Supported video modes | 2160p, 720p, 1080p |
| Camera HD type | 4K Ultra HD |
| Maximum video resolution | 4096 x 2160 pixels |
| Megapixel (approx.) | 13 MP |
| Focus adjustment | Auto |
| Digital zoom | 5x |
| Diagonal field of view | 90° |
| Auto focus | Yes |
| Manual | Yes |
| Cables included | USB Type-C to USB Type-A |
| LCD clamp | Yes |
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Mac operating systems supported | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 15.0 Sequoia, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 11.0 Big Sur, Mac OS X 12.0 Monterey |
| Microphone pick-up range | 1.2 m |
| Built-in microphone | Yes |
| Number of microphones | 2 |
| Microphone direction type | Omnidirectional |
| Sustainability certificates | Forest Stewardship Council (FSC) |