Laisvai pastatoma indaplovė MPM-45-ZMF-01
Laisvai pastatoma indaplovė MPM-45-ZMF-01
Garantija
24 mėn.
Pristatymas iš Europos
per 6 - 11*
d. d.
| Control type | Buttons |
| Control panel colour | Stainless steel |
| Cord length | 1.5 m |
| Built-in display | Yes |
| Outlet hose length | 1.4 m |
| Tub material | Plastic / Stainless steel |
| Inlet hose length | 1.5 m |
| Door colour | White |
| Upper basket adjustable height | Yes |
| Appliance placement | Freestanding |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Energy efficiency class | D |
| Connected load | 2100 W |
| Water consumption per cycle | 9 L |
| Current | 10 A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 67 kWh |
| Drying system | Heat exchanger |
| Delay start (max) | 24 h |
| Cycle time | 225 min |
| Noise level | 47 dB |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Delayed start timer | Yes |
| Dishwashing programs | Auto 45-65°C, Favorite, Intensive 70°C, Pre-rinse, Eco 50°C, Silent 50°C, Quick 65°C |
| Number of place settings | 10 place settings |
| Number of washing programs | 7 |
| Automatic programs | Yes |
| Noise emission class | B |
| Rinse aid indicator | Yes |
| Automatic door opening | Yes |
| Warnings | Handle electrical cables with care to avoid the risk of electric shock., Ensure that the appliance is regularly serviced and kept clean., Do not allow children to operate or be in close proximity to an operating dishwasher without adult supervision. |
| European Product Registry for Energy Labelling (EPREL) code | 2157802 |