-
−2%
K5DCO KIDDE CARBON MONOXIDE AND CARBON MONOXIDE DETECTOR
K5DCO KIDDE CARBON MONOXIDE AND CARBON MONOXIDE DETECTOR
Guarantee
12 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Reset function | Yes |
| Signalling | Light and sound |
| Optical sensor | Yes |
| Mounting type | Surface-mounted |
| Placement supported | Horizontal/Vertical |
| Easy to install | Yes |
| Product colour | White |
| Quantity | 1 |
| Suitable for indoor use | Yes |
| Volume | 85 dB |
| Connectivity technology | Wireless |
| Light alarm | Yes |
| Best uses | Home |
| LED indicators | Yes |
| Built-in battery | No |
| Faucet included | Yes |
| Storage temperature (T-T) | -10 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Weight | 168 g |
| Depth | 39 mm |
| Length | 73 mm |
| Width | 127 mm |