- In stock
The Nice Roll-Control 2 roller blind controller allows you to control roller blinds up to 40 meters indoors. It operates on AC voltage 220-240 V and is intended for use in dry and clean rooms at temperatures between 0-35 °C.
The Nice Roll-Control 2 roller blind controller allows you to control roller blinds up to 40 meters indoors. It operates on AC voltage 220-240 V and is intended for use in dry and clean rooms at temperatures between 0-35 °C.
Guarantee
6 month
Delivery from Lithuania in
2 - 14
business days
The Nice Roll-Control 2 roller blind controller allows you to control your roller blinds from a distance of up to 40 meters. It operates on AC voltage 220-240 V and is intended for use in dry and clean rooms at temperatures between 0-35 °C.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Blinds Controller |
| Product Color | White |
Specifications | |
| Maximum Internal Distance | 40 years |
| AC Voltage | 220 - 240V |
| AC Frequency | 50Hz |
| Operating Temperature | 0 - 35 °C |
| Dimensions (W × D × H) | 38.2mm × 42.5mm × 20.3mm |
| Weight | Not specified |
Security Warning | |
| Keep away from heat sources and open flames. Avoid contact with liquids, as this may cause a short circuit or damage to the device. Only suitable for use in dry and clean rooms. | |