HUFFY So Sweet 16'', White - children's bike
HUFFY So Sweet 16'', White - children's bike








HUFFY So Sweet 16'', White - children's bike
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Gender | Any gender |
| Mudguards | Front and rear |
| Number of gears | 1 |
| Minimum age | 4 years |
| Product colour | White |
| Minimum height of a child | 110 cm |
| Chain guard | Y |
| Wheels type | Inflatable wheels |
| Adjustable seat | Yes |
| Number of wheels | 4 wheel(s) |
| Brake system | Front and rear caliper brake |
| Frame material | Steel |
| Non-slip grip | Yes |
| Wheel size | 16" |
| Weight | 10.3 kg |
| Warnings | Do not disassemble or modify the product yourself., Read the user manual before use. |